Новость
Самбо як адаптивний спорт
Дата публикации: 05.07.2024
3 липня у Мінмолодьспорті відбулася зустріч очільника Міністерства молоді та спорту України Матвія Бідного з представниками спортивних федерацій. Тема обговорення - напрацювання комплексного рішення щодо створення інструментів розвитку адаптивного спорту.
Через наслідки повномасштабного вторгнення росії в Україну та зростання кількості постраждалого населення, яке потребує підтримки та соціальної інтеграції, Міністерство молоді та спорту України продовжує напрацьовувати механізми розвитку адаптивного спорту засобами фізичної культури і спорту та залучення до нього ветеранів війни, військовослужбовців, осіб з інвалідністю...
У заході взяв участь і президент НФСУ Вадим Рогач. Під час свого виступу Вадим Ігорович зазначив, що єдиноборства мають стати невід'ємною частиною адаптивного спорту - як максимально ефективні системи морально-психологічної і фізичної реабілітації та адаптації наших військових. Він розповів присутнім про проект НФСУ "Інклюзивне САМБО" для спортивної адаптації наших героїв-військових з різними видами інвалідності, який працює з початку року. Проект почав реалізовуватись на базі Львівської обласної федерації самбо у співпраці з Львівським управлінням молоді і спорту, благодійним фондом "ROXY" та реабілітаційними центрами. Авторами і реалізаторами проекту є Роман Шміло, Роксолана Шміло, Семен Сударіков. На теперішній час цей проект набирає всеукраїнського масштабу і почав реалізовуватись в інших регіонах країни на базі обласних федерацій самбо.
Вадим Рогач поділився вже надбаним досвідом своїх колег у роботі з нашими військовими в цьому напрямку і зауважив, що для максимального позитивного ефекту і скорішої адаптації наших ветеранів в навчально-тренувальному процесі необхідно враховувати особливості нозології та використовувати особистий підхід до кожного нашого героя. Зараз розпочато роботу над програмою, науково-методичними матеріалами та правилами змагань проекту "Інклюзивне САМБО". До цієї роботи вже долучились наукові фахівці на чолі з завідувачем кафедри атлетичних видів спорту Львівського державного університету фізичної культури професором Федором Загурою.
Наприкінці виступу Вадим Рогач закликав всі національні федерації єдиноборств долучитись до реалізації проекту Мінмолодьспорту з розвитку адаптивного спорту в Україні.
«Заняття фізичною культурою і спортом є важливою та дієвою складовою комплексного відновлення людини, його соціальної інтеграції та адаптації до умов життя, що змінилися. Нашим завданням сьогодні є створення системи адаптивного спорту, головним критерієм якого має стати масовість, залученість», — підкреслив очільник Мінмолодьспорту Матвій Бідний.
Матвій Бідний закликав федерації до ініціатив, які будуть розглянуті Міністерством та стануть в основі напрацювань нормативно-правової бази розвитку адаптивного спорту, зокрема інтеграції в правила спортивних змагань компоненту адаптації правил до потреб осіб з інвалідністю, ветеранів війни, внесення відповідних спортивних заходів всеукраїнського рівня до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих, спортивних заходів та спортивних змагань України, регламентів проведення відповідних заходів.
Формування безбарʼєрного середовища для всіх і кожного, а також створення умов для розвитку адаптивного спорту є однією з пріоритетних задач Мінмолодьспорту, що реалізується в межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, яка створена за ініціативи першої леді Олена Зеленська.
Поделиться:
Оставить комментарий