Новость
Сергію МЕЛЬНИЧЕНКУ - 70!
Дата публикации: 23.07.2017


23 липня 70-й день народження відсвяткував заслужений майстер спорта СРСР Сергій Мельниченко. Сергій Сергійович залишив свій яскравий слід в історії самбо й дзюдо України і не тільки. Зараз він мешкає в Німеччині, але на іменини приїджає до Києва.

...Однаго разу він побачив табличку "Зал боротьби". Довго стояв перед вікнами й дивився за тренуванням. Там Сергія побачив Олександр Сергійович Баланчивадзе і представив хлопця не будь-кому, а самому Волощуку: «Дивись, якого богатиря я тобі привів». Ярослав Іванович, один із стовпів єдиноборств в Україні, швидким поглядом зміряв хлопця й сказав: «Приходь завтра о цій же порі, тільки спортивну форму не забудь».

Так Сергій Мельниченко знайшов СВІЙ вид спорту. Волощук записав його в групу Петра Михайловича Карамалака, що одного авторитетного наставника. Ось як згадує свої перші кроки в самбо сам Сергій:

- Петро Михайлович мені одразу сподобався – в міру суворий і разом з тим чуйний, він ніколи не підвищував голос і не принижував своїх учнів. І тренером був прекрасним! Вже через три місяці після початку занять він повіз мене на юнацьку першість Укрради «Динамо», що проходила в Симферополі. Несподівано для самого себе я виграв змагання. Тренер теж трохи здивувався. Бо ж тренувався я, можна сказати, в перерві між роботою і вечірньою школою. В неповні сімнадцять влаштувався на механічний завод – спочатку учнем токаря, а за кілька місяців вже працював самостійно. Після робочої зміни – дві години тренувань. Потім «на всіх парах» біг у вечірню школу. Спав по 5-6 годин на добу, але все робив в радість. От що значить молодість!  

В одній вазі з Сергієм в ті часи виступали такі сильні майстри, як Анзор Джангобеков, Микола Козицький, Олександр Колисько, Петро Орлов, Петро Лобас. Всі вони були старші за Сергія, на тренуваннях охоче спарингували, ділилися досвідом.  

Наполегливі тренування привели до титулів - здобув "золото" чемпіонату СРСР з самбо (1972), виграв чемпіонат Європи з дзюдо (1974)... Були в нього й інші медалі національних і континентальних першостей. Згодом він сам став наставником.


Роман ШКОЛЬНІКОВ і Ярослав ВОЛОЩУК нагороджують Сергія МЕЛЬНИЧЕНКА.

Заслужений майстер спорту Сергій Мельниченко старався бути схожим на своїх наставників – Волощука, Карамалака, Софіна: чередував «батіг і пряник», спілкувався з учнями не тільки в спортивному залі, був для них другом, порадником. Постійно тримав зв’язок з батьками своїх підопічних, згладжував конфлікти, допомагав з навчанням і влаштовував нароботу. В педагогічній діяльності сповна реалізувалися його вроджена доброта доброзичливість. Підготував чимало майстрів спорту, чемпіонів України, призерів всесоюзних першостей... Коля Новіков, Олег Прус, Паша Куцов, Олег Гуменюк, Гєна Ковальчук, Максим Безкоровайний, Гєна Абрамчук – все його учні. І всі вони з вдячністю згадують, що тренер окрім борцівських прийомів дав їм ще щось надзвичайно важливе. Те, що називають кодексом спортивної і людської честі. 

Уся родина самбо вітає Сергія Сергійовича з ювілеєм і бажає всього найкращого!
 
Поделиться:
24.07.2017 11:59:09 Юра
Сергей Сергеевич - легенда!!! Долгих лет прекрасной жизни!
03.09.2017 18:22:16 АЛЕКСАНДР СУББОТИН
Уважаемый Сергей Сергеевич! Поздравляю от всего сердца с Юбилеем! Желаю здоровья, Добра и Мира! Благо Дарю Вас за науку! С уважением Александр Субботин г.Луганск
Оставить комментарий
Имя
Текст сообщения
Капча
=>