Валерій БОРЗОВ: "Самбо - видовищний і цікавий вид спорту" Вахід САБІРОВ: "Завдяки самбо багато чому навчився" Вадим РОГАЧ: "Ми робимо не тільки спортивні, а й культурні візити" Олексій ПЛЕШАКОВ: «Ми є логічним продовженням НФСУ» Андрей КУЧЕРЕНКО: "Надо верить в себя - и тогда результат придет" Олександр САЄНКО: "Вітаю зі стартом сезону!" Олександр САЄНКО: "Самбо вважаю неймовірно корисним для дітей" Анастасия ШЕВЧЕНКО: "Посвящаю победу своим тренерам!" Ігор ЖДАНОВ: "Пишаюся стійкістю молодіжної збірної України" Міністерство молоді й спорту миттєво прийшло на допомогу Вадим РОГАЧ: "Самбисты всегда рады подарить позитив" Анастасия САПСАЙ: "Золото" чемпионата Европы - что-то нереальное!" Олексій ТРОФІМОВ: «Єдиноборства – фундамент патріотичного виховання» Лидия ВАЩЕНКО: "Победу принес коронный прием" Не просто побратими самбо - справжні рідні брати! Олександр АДЗЕЛЕНКО. «Друге дихання» від генерала для Одеського самбо Наталья СМАЛЬ: "В этот раз завоевать "золото" было морально сложнее" Братья Скрипали: "Забери ребенка с улицы" - инвестиция в будущее" Вадим РОГАЧ: "У такому форматі Кубок України відбувся вперше" Анастасия НОВИКОВА. Бронзовый дебют на взрослой Европе Світлана ЛИСЯНСЬКА. "Альпіністські" сходження на пік п'єдесталу Мария БУЙОК: "Люблю ходить на высоких каблуках и в платьях" Наталья СМАЛЬ: "Своему двухлетнему сыну показываю мир самбо" Вадим РОГАЧ: "Двух мнений быть не может: мастерское самбо - святое дело" Чемпионские слова двух Сергеев - Кривчача и Зверева Петро КАРАМАЛАК. Шановний Бакша - значить Учитель. Олександр НАУХАТЬКО: "Мій головний тренер - життя" Сергей ГРАБОВСКИЙ: "Жажда боя и характер у наших бойцов в крови" Размік ТОНОЯН: "Прийом зробив чисто і достроково здобув перемогу" Олена САЙКО: "Трохи засмучена, але рада й срібній медалі" Євген БОДНАРУК: "Наші самбістки - справжні українські жінки" Виктор САВИНОВ: "В Баку рассчитываю на каждого" Виктор ПИРОЖЕНКО. Тренер не должен ломать спортсмена Роман ШКОЛЬНИКОВ. Именно с него началось украинское самбо Константин НАКЕЛЬСКИЙ. Первый украинский чемпион СССР Тетяна ЧОРНА. Чарівна чемпіонка, яка приборкала тайфун Борис СОТНИК. Все началось с подарка брата - книги приемов самбо Ярослав ВОЛОЩУК. Тренер милостью божьей Анатолій БОНДАРЄВ: "Скільки волі, стільки й людини" Марсель ХАСАНОВ: "Нырнул в Каму, а выплыл в Днепре" Анатолий КАНТУР: "Дисциплина мировых стандартов" Сергей Елисеев: "Европа покажет себя на чемпионате мира в Японии" ЗУБЫ ВО РТУ ЛУЧШЕ, ЧЕМ НА ПОЛКЕ: как сохранить их целыми и невредимыми УРОВЕНЬ ПОНИМАНИЯ Взаимодействие тренера и спортивного врача САМБО - НА РАДИОВОЛНЕ "ПРОМЕНЯ" СПОРТИВНОГО СЕРДЦА СТУК... Главный "двигатель" требует особого отношения Светлана Яремка: "Очень хочется заработать на свое жилье" Марина Прищепа: "Однажды мне предложили выступать за Грецию" Впечатление от чемпионата мира Мысли возле тренировочного ковра Если серьезных травм не было, значит соревнования прошли хорошо
Интервью
Олександр АДЗЕЛЕНКО. «Друге дихання» від генерала для Одеського самбо
Дата публикации: 23.01.2017


Останнім часом Одеська область стала одним із флагманів розвитку самбо в Україні. Наприклад, минулого року у лютому команда Південної Пальміри посіла перше місце на чемпіонаті країни серед юніорів і юніорок, в березні перемогли на кадетському кубку України, в червні в друге поспіль були першими на Чемпіонаті України серед юнаків та дівчат молодшого віку. Потім у вересні одесити виграли юнацький Кубок України. Ці успіхи, безперечно, були досягнуті завдяки керівництву місцевого осередку самбо, в першу чергу – завдяки його президенту Олександру Адзеленку. Як кажуть представники регіону, з того часу, як Олександр Васильович очолив Одеську обласну федерацію самбо, наш улюблений вид спорту отримав «друге дихання». Кількість чемпіонів і призерів міжнародних змагань невпинно зростає.
 
Є знаковим той факт, що саме Одещина відкриває національний сезон 2017 року. Як вважає сам Олександр Васильович, це – дуже добрий подарунок на його 61-й день народження, який він відсвяткував 20 січня. Але Адзеленко розуміє, що зима для його південного регіону – пора гаряча. Тому свято завжди поєднує з роботою.
 
– Коли я майже два роки тому очолив Одеську федерацію самбо, відразу ж поставив перед собою максимальні завдання – вивести регіон у лідери, – згадує Олександр Васильович. – Хтось ставився до цього скептично, але я і мої колеги вирішили просто працювати на результат. І ми його досягли. Підтвердження – рейтинг найкращих спортсменів Національної федерації самбо України 2016 року. Цей список очолила наша молода самбіста Галина Ковальська, котру тренує Іван Чертов. Нагадаю, що вона минулого року виборола «бронзу» чемпіонатів світу і Європи серед дорослих, «бронзу» планетарної і «золото» континентальної першості серед молоді до 20 років. Повірте, що гідно виступити на чотирьох найпрестижніших міжнародних змаганнях – це визначне досягнення. Додам, що Галина – чинний чемпіон України серед дорослих.
 
– Одещина відкрила цей рік і такими важливими з патріотичної точки зору змаганнями як турнір, присвячений річниці соборності України. Як ви його оцінюєте?
 
– Усе, що пов’язане з ім’ям нашої держави, вважаю, треба вшановувати будь-яким способом – політичним, культурним, спортивним. Турнір, який було присвячено Дню соборності України, є тому яскравим підтвердженням. У ньому взяли участь понад 100 юних спортсменів, які представляли 15 клубів, шкіл та секцій. На мою думку, подібні змагання потрібно влаштовувати частіше, щоб пропагувати наш улюблений вид спорту. До речі, Одеська федерація самбо втілює соціальний проект з залучення до самбо дітей із, як кажуть, незахищених верств населення – і ця ініціатива є продуктивною. Головний девіз : «Сильна молодь, сильна держава! Ми за незалежність та суверенність України»!
 
– Що ви очікуєте від молодіжного чемпіонату України, який Одеса прийме на початку лютого?
 
– Звичайно ж, цікавої боротьби. І побажаю всім учасникам показати високий клас. А найголовніше – щоб цей турнір подарував нам нових «зірок», які б найближчими роками поповнили б лави національної збірної. За котрими уважно буде стежить новий головний тренер молодіжної збірної Одесит Вахід Сабіров. Зізнаюся, в першу чергу, вболіватиму за одеситів, але все одно радітиму за кожного переможця, адже розумію, що всі регіони працюють на успіх українського самбо.
 
...У свою чергу, українська родина самбо поділятиме радість з такими людьми, як Олександр Адзеленко.  Бажаємо йому здоров’я, довголіття й енергії, які допоможуть Олександру Васильовичу й надалі приносити користь і самбо, й іншим напрямкам його плідної праці. 
 
   
 
 
 
 
 
Поделиться:
Оставить комментарий
Имя
Текст сообщения
Капча
=>