Новость
Самбо крокує дев'ятим десятком!
Дата публикации: 16.11.2019


16 листопада 1938 року - офіційний день народження нашого виду спорту. Саме тоді було видано наказ Всесоюзного комітету зі справ фізкультури й спорту при РНК СРСР № 633. Самбо - 81 рік! Крокує дев'ятим десятком! Вітаємо всіх зі святом! 

Україна - серед основоположників цього виду спорту. У нас розвиток самбо пов'язаний з іменем Романа Школьникова. У 1933 році він приїхав працювати до Харківського інституту фізкультури. За ініціативи Романа Олександровича самбо було внесено до навчальної програми всіх курсів, а в створеній в інституті вищій школі тренерів відкрилося відділення самбо.

Роман Школьніков був учнем легендарного Василя Ощепкова, завдяки якому й було дано старт розвитку «боротьбі в одязі», в основі якої лежать національні традиції єдиноборств. До речі, саме Школьнікову світове САМБО завдячує змагальній формі. 1932 року на тренерській раді ДЦІФК Роман Олександрович подав на конкурс комплект спортивної форми борця-самбіста: куртка з поясом і черевики на м’якій підошві. Його костюм було визнано найкращим і затверджено. І до нашого часу форма самбіста практично не зазнала змін. 
 
З того часу українські самбісти завжди входили до числа лідерів, регулярно здобуваючи у складі збірної республіки нагороди чемпіонатів СРСР, а в складі радянської команди – чемпіонатів світу й Європи. Наприклад, на першому в історії чемпіонаті Радянського Союзу в 1938 році золоту медаль здобув Костянтин Накельський із Харкова, учень Романа Школьнікова. А на першому чемпіонаті світу в 1973 році титул найсильнішого виборов Михайло Юнак зі Львова.

2019 року Україна теж "викувала" чемпіонів світу. У корейському місті Чхонджу планетарне "золото" здобули Анастасія Сапсай (понад 80 кг) і Владислав Руднєв (до 74 кг, бойовий розділ). 
 
 


 
Поделиться:
Оставить комментарий
Имя
Текст сообщения
Капча
=>