Новость
Самбо - на гребені хвилі "тюнінгу"
Дата публикации: 10.02.2018

На сцені актової зали ХГПА.

9 лютого в Хмельницькому відбувся старт семінарів з варіативних спортивних модулів для вчителів фізкультури в рамках проекту Олександра Педана "JuniorZ", який має "тюнінгувати" систему освіти. Самбо - на гребені нової хвилі.


Демонстрація кидка.

Захід приймала Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія. На шести майданчиках представники федерацій презентували свої види спорту. Національну федерацію самбо України представляли не тільки офіційні особи - президент організації Вадим Рогвч і тренер Ігор Зайвелєв, а й спортсмени шкільного віку - Герман Іващенко й Сергій Решетник, котрим відповідно 12 і 11 років. Адже саме на їхніх ровесників і спрямована система модернізації, яку впроваджує Міністерство освіти й науки України разом з однодумцями.


Вадим РОГАЧ - під прицілом камер.

- Ми спеціально приїхали з хлопцями-школярами, щоб наочно показати, що й до чого, - сказав Вадим Рогач. - Учителям фізкультури ми продемонстрували, як звичайні вправи тієї ж розминки миттєво перетворюються на притаманні нашому виду спорту рухи. Додам, що ці рухи корисні не тільки для самбо, а й загалом для різнобічного фізичного розвитку дитини. Адже нам, у першу чергу, потрібно зростити здорових хлопців і дівчат, а вони вже самі оберуть вид спорту до душі. От і в шкільній програмі із самбо 70 відсотків матеріалу - це загальна й спеціальна фізична підготовка, яка використовується скрізь. Це може викладати будь-який учитель фізкультури. І тільки менша частина - тактико-технічні дії. Щоб освітяни оволоділи спеціалізованими знаннями, ми проводимо семінари-практикуми. Вони вже відбулися в Києві, в Херсонській області, у тому ж Хмельницькому, коли вчителів не можна було від килима відірвати - так вони захопилися відпрацьовуванням вправ. Зазначу, що вже 50 українських шкіл працюють у рамках проекту "САМБО - в кожний навчальний заклад". Їм надано потрібне обладнання. Ще півтори сотні навчальних закладів найближчим часом отримають усе, що потрібно для занять з самбо.


Галина КОЛОМОЄЦЬ і Олександр ПЕДАН. 

- Самбо можна назвати локомотивом, якій штовхає нові модулі уроків фізкультури, - відзначила науковець ДНУ "Інститут модернізації змісту освіти" Галина Коломоєць. - Разом із Вадимом Рогачем, очільником колективу авторів програми впровадження самбо в школи, ми ініціювали комплексний модуль уроку, де є самбо, петанк, чирлідинг і фрісбі. Адже ми розуміємо, що не всі діти хочуть чи можуть займатися одним конкретним видом спорту. Тому закликаю вчителів не боятися змін, давати дітям шанс пробувати себе в різних видах фізичної активності, а не тільки в тих, що викладалися в наших школах десятиліттями.


Вправа з відпрацювання правильного падіння.

- У дитини має бути право вибору, - вважає Олександр Педан. - Ми змінимо нудні уроки фізкультури на цікаві заняття спортом і "протюнінгуємо" фізруків! Перший тренінг ми проводимо в моєму рідному Хмельницькому. Ми "прокачали" працівників 57 шкіл міста й області. Далі будуть інші регіони. Отже, діти й батьки, вимагайте оновлень! 


Олександр ПЕДАН презентує шкільеу програму із запровадження самбо.

На оновлення тієї п'ятниці працювали представники самбо, петанку, чирлідингу, фрисбі, флорболу і бадмінтону. Після фінішу насиченого дня учасники отримали сетрифікати проекту "JuniorZ". Разом же захід зібрав понад дві сотні однодумців. 


Учасники семінару - у доброму гуморі!

Про яскраву презентацію проекту "JuniorZ" у грудні (у тому числі за участю самбістів) ви можете прочитати, натиснувши ТУТ.  
Поделиться:
12.02.2018 15:11:32 Александр
Молодцы сразу видно работу федерации. Хорошее дело делает Рогач, поднял федерацию с колен.
Оставить комментарий
Имя
Текст сообщения
Капча
=>